دوشنبه ۵ مهر ۰۰ - September 27, 2021

آخرین اخبار

کدخبر : 17044
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۵:۲۷

جزئیات تماس تلفنی پامپئو و عبدالمهدی/ درخواست بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی

نخست وزیر عراق از وزیر خارجه آمریکا خواست نمایندگانی از سوی این کشور برای ایجاد سازوکارهایی در زمینه خروج نظامیان آمریکایی از عراق اعزام کند.

نخست وزیر عراق از وزیر خارجه آمریکا خواست نمایندگانی از سوی این کشور برای ایجاد سازوکارهایی در زمینه خروج نظامیان آمریکایی از عراق اعزام کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه السومریه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا خواسته است که کشورش نمایندگانی را برای اجرای مصوبه اخیر پارلمان در خصوص خروج نظامیان آمریکایی و مشخص کردن سازوکارهایی برای «عقب نشینی امن نیروها از عراق» اعزام کند.

عبدالمهدی با انتقاد از تحرکات منفی و تحریک آمیز آمریکا در عرقا خطاب به پامپئو گفته است که نیروها و پهپادهای آمریکا بدون اجازه دولت عراق وارد این کشور می‌شوند.

بر اساس دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق، مایک پامپئو پنجشنبه شب با عبدالمهدی تلفنی گفت‌وگو کرد که طی آن تحولات  اخیر و تمایل طرف‌های مختلف برای جلوگیری از تنش و رفتن به سمت جنگ فراگیر بررسی شد.

عبدالمهدی افزود عراق با تمام  عملیات‌هایی که حاکمیتش را نقض کند، از جمله عملیات اخیر اظهار داشت عراق تلاش‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد و با تمام طرف‌ها در تماس است تا از تبدیل شدن به میدانی برای جنگ خودداری کند.

وی با تاکید بر ضرورت مشخص شدن سازوکارهای اجرای مصوبه اخیر پارلمان درباره اخراج نظامیان آمریکایی از آمریکا خواست نمایندگانی را به این منظور به عراق اعزام کند.

عبدالمهدی خاطر نشان کرد عراق به حفظ بهترین روابط با همسایگان و  دوستانش در جامعه بین المللی و حمایت از نمایندگی‌ها و منافع خارجی و تمام کسانی که در خاک عراق هستند،‌ پایبند است و  اولویت‌هایش در مبارزه با تروریسم و داعش و خشونت از یک سو و بازسازی عراق و رشد اقتصادی و حمایت از حاکمیت و استقلاب و وحدت ملی و تحقق امنیت و ثبات برای عراق و منطقه از سوی دیگر خلاصه می‌شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


− 1 = سه