دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ - January 21, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13912
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲

یک نمایندۀ مجلس: سائرون و نصر و حکمت به توافق رسیده اند

زینب الخزرجی، عضو فراکسیون الاحرار در مجلس عراق، امروز (دوشنبه) خبر داد که فهرست های سائرون، مورد حمایت مقتدا صدر؛ نصر به ریاست حیدر العبادی، حکمت به ریاست سیدعمار حکیم برای تشکیل فراکسیون اکثریت به توافق نهایی رسیده‌اند و برای اعلام آن منتظر نظر ایاد علاوی، رئیس فهرست الوطنیه، هستند.

یک نماینده عضو فراکسیون الاحرار، وابسته به جریان صدر، خبر داد که فهرست «سائرون» با سه فهرست سیاسی دیگر برای تشکیل فراکسیون اکثریت در مجلس به توافق رسیده است.

به گزارش بغداد الیوم، زینب الخزرجی، عضو فراکسیون الاحرار در مجلس عراق، امروز (دوشنبه) به این پایگاه خبری گفت که فهرست های سائرون، مورد حمایت مقتدا صدر؛ نصر به ریاست حیدر العبادی، حکمت به ریاست سیدعمار حکیم برای تشکیل فراکسیون اکثریت به توافق نهایی رسیده‌اند و برای اعلام آن منتظر نظر ایاد علاوی، رئیس فهرست الوطنیه، هستند.

او گفته که این تشکل‌های سیاسی به لحاظ روش و رویکرد و اقبال سیاسی و نیز انعطاف برای تشکیل دولت جدید با یکدیگر هماهنگی دارند.

الخزرجی تأکید کرده که به زودی فهرست‌های تازه‌ای نیز به این ائتلاف بزرگ خواهند پیوست.

او دربارۀ تعیین نخست وزیر نیز گفته که این موضوع به پس از اعلام رسمی فراکسیون اکثریت موکول شده است.

پیش از این روزنامۀ فرامنطقه‌ای الحیات نیز به نقل از منابع آگاه از روشن شدن توافقات برای تشکیل ائتلاف اکثریت خبر داده بود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


8 − = صفر