چهارشنبه ۲۹ اسفند ۹۷ - March 20, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13823
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۶:۱۰

پنتاگون: پنج هزار نیروی نظامی آمریکا در عراق حضور دارند

سخنگوی پنتاگون با بیان این که عدد تقریبی نظامیان آمریکایی در عراق حدود پنج هزار نفر است، تاکید کرد: واشنگتن پس از اعلام پیروزی بر گروهک تروریستی داعش در دسامبر 2017 (آذر/ دی 96)، شمار نیروهای خود را کاهش داده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند.

به گزارش روز جمعه سومریه نیوز عراق، «دانا وایت» سخنگوی پنتاگون با بیان این که عدد تقریبی نظامیان آمریکایی در عراق حدود پنج هزار نفر است، تاکید کرد: واشنگتن پس از اعلام پیروزی بر گروهک تروریستی داعش در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر/ دی ۹۶)، شمار نیروهای خود را کاهش داده است.
«ریان دیلون» سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا پیشتر به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفته بود که تداوم حضور نیروهای ائتلاف در عراق با توجه به شرایط موجود و براساس نیاز این کشور و با هماهنگی بغداد صورت می گیرد.
این درحالی است که با اعلام پایان حضور گروهک تروریستی داعش در عراق در اوایل آذرماه سال گذشته، بسیاری از احزاب، شخصیت ها و رسانه های عراقی با اشاره به منتفی شدن بهانه حضور آمریکا برای مبارزه با داعش در کشورشان، بیش از پیش خواستار خروج نیروهای واشنگتن از عراق شده اند.
آمریکایی ها که در سال ۲۰۱۱ بدلیل شکست ها و ناکامی های مکرر، مجبور به ترک عراق شده بودند، سه سال بعد به بهانه مبارزه با داعش و در راس یک ائتلاف خودخوانده بین المللی بار دیگر وارد این کشور شدند.

برچسب ها :
دیدگاه شما


− شش = 3