یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ - August 25, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15817
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۵:۳۹

وزیر امور خارجه عراق: به روسیه اطمینان خاطر می دهیم که وارد هیچ محوری علیه ایران نمی‌شویم

محمد علی حکیم گفت که به روسیه اطمینان خاطر داده است کشورش وارد هیچ محوری علیه ایران نخواهد شد.

محمد علی حکیم، وزیر امور خارجه عراق گفت به روسیه اطمینان خاطر داده است کشورش وارد هیچ محوری علیه ایران نخواهد شد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در جریان کنفرانس خبری مشترک با «محمد علی الحکیم» همتای عراقی خود در روسیه بر اهمیت امنیت در مرز سوریه و عراق تاکید کرد.

به گزارش فارس، لاوروف گفت: «ما بر لزوم امنیت در مرزهای سوریه و عراق پس از خروج آمریکا از عراق تاکید کردیم.»

الحکیم هم گفت: « به روسیه اطمینان خاطر دادیم که وارد هیچ محوری علیه ایران نخواهیم شد. همکاری نظامی و امنیتی با روسیه متضمن شکست داعش در سوریه و عراق است. وحدت سوریه عامل اصلی برای ثبات در این کشور محسوب می‌شود.»

وزیر خارجه روسیه هم در ادامه گفت: «ما به عراقی‌ها کمک خواهیم کرد تا توانایی نظامی خود را توسعه دهند و از آمریکا انتظار می رود که اهداف دیگری در عراق نداشته باشد. حضور آمریکا در عراق باید با هماهنگی بغداد و به دور از اهداف مخفی صورت گیرد.»

وزیر خارجه روسیه همچنین امروز بیانیه‌ای در انتقاد از آمریکا صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «اقدام آمریکا در توسعه کلاهک‌های جدید، خطر جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد.» لاوروف همچنین گفت که روسیه در این زمینه رویکرد اروپایی‌ها را در پیش خواهد گرفت.

این بیانیه دو روز پس از اینکه آژانس امنیت ملی (روسیه) اعلام کرد که آمریکا اقدام به تولید تعداد نامعلومی از کلاهک‌ W76-2 کرده است، صادر شد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


هشت + = 17