پنج شنبه ۲۸ شهریور ۹۸ - September 19, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 16320
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۶:۴۳

واکنش مقتدی صدر به اصابت موشک به نزدیکی سفارت امریکا

مقتدی صدر رهبر تأکید کرد که باید «همه بزرگان قوم» با جدیت مانع از درگرفتن جنگی شوند که «خشک و تر را با هم می سوزاند و همه چیز را خاکستر می کند».

مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عراق با انتشار توئیتی در پی حادثه اصابت راکت به نزدیکی سفارت امریکا در عراق تأکید کرد که باید «همه بزرگان قوم» با جدیت مانع از درگرفتن جنگی شوند که «خشک و تر را با هم می سوزاند و همه چیز را خاکستر می کند».

او ساعاتی پس از این حادثه با انتشار توئیت تأکید کرد که نه از درگرفتن جنگ میان ایران و عراق حمایت می کند نه از وارد کردن عراق به چنین جنگی و تبدیل عراق به میدان نزاع ایران و امریکا.

صدر تأکید کرد که «امروز نیاز داریم که ملت عراق در محکومیت جنگ و مخالفت با کشیدن پای عراق به آن فریاد خود را بلند کند و اگر عراق یکپارچه و باجدیت چنین نکند راه افتادن جنگ به معنای پایان کار عراق برای همیشه خواهد بود».

او بی آنکه از فرد خاصی نام بیاورد خطاب به دست اندرکاران احتمالی چنین حادثه ای گفت: «جنگی را راه نینداز که خودت هیزم آن خواهی شد، چون نه خود ایران و امریکا خواستار جنگ اند نه عراق و ملتش تحمل جنگی دیگر را دارد» و افزود که عراق نیازمند صلح و سازندگی است.

صدر هر کسی را که عراق را به جنگ بکشاند و آن را میدان جنگ کند دشمن ملت عراق خواند.

برچسب ها :
دیدگاه شما


+ نُه = 12