یکشنبه ۲۶ آبان ۹۸ - November 17, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15703
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۵:۵۹

عبدالمهدی: موضوع نیروهای حشد الشعبی یک موضوع کاملا عراقی است

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود درباره مهلت خواستن از امریکا برای انحلال نیروهای حشد الشعبی واکنش نشان داد.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود درباره مهلت خواستن از امریکا برای انحلال نیروهای حشد الشعبی واکنش نشان داد.

به گزارش میدل ایست نیوز، او روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود تأکید کرد که «صحبت درباره مهلت خواستن برای انحلال نیروهای حشد الشعبی صحت ندارد و این یک موضوع کاملا عراقی است» و افزود که «افزایش شمار نیروهای خارجی در عراق هم صحت ندارد».

نخست وزیر عراق تأکید کرد که عراق تنها کشوری است که بدون هیچ خط قرمزی می تواند با همه کشورها تماس داشته باشد و افزود که توجه کشورها به عراق رو به افزایش است و فضای تعامل با کشورهای دور و نزدیک تغییر یافته است.

او همچنین خبر داد که هیئت دولت عراق گزارش های دیوان حسابرسی مالی را از حالت محرمانه خارج کرده و اینگونه همه از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر و رئیس مجلس زیر نظر و حسابرسی هستند.

عبدالمهدی همچنین از مشارکت عراق در کنفرانس اقتصادی اتحادیه عرب در بیروت خبر داد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت که قرار است تا ۶ ماه آینده ۶ بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در استان های گوناگون عراق به بهره برداری برسد.

هیئت دولت عراق نیز در جلسه روز سه شنبه خود تصویب کرد که ۶ بیمارستان در استان های بصره و ذی قار و میسان و کربلا و نجف اشرف و بابل با پیمانکاری دو شرکت ترکیه ای و آلمانی ساخته شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


× پنج = 40