سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸ - October 22, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 16748
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۵:۴۰

رهبر انقلاب: از صمیم قلب از موکب داران عراقی تشکر می کنم/ باید منطق حسین (ع) را به دنیا بشناسانیم

آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از موکب داران عراقی که در حسینیه امام خمینی برگزار شد گفت: از صمیم قلب خودم و ملت ایران تشکر میکنم؛ هم از شما موکب‌داران که در ایام اربعین، کرامت و مودّت را به منتها درجه می‌رسانید، هم از ملت بزرگ عراق و هم از مسئولین عراق که امنیت و زمینه را فراهم کردند و بخصوص از علمای بزرگوار و مراجع بزرگ عراق که فضای زیارت و برادری را بین آحاد مردم و دو ملت فراهم کردند.

وی افزود: آنچه برای ما نقل می‌شود از رفتار شما برادران عزیز در مواکب میان راه و رفتار کریمانه‌ شما با زائران حسینی، در دنیا نظیر ندارد؛ همچنان که راه‌پیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد.

رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه این عشق به حسین‌بن‌علی یک امر استثنائی است و شبیه این را سراغ نداریم،‌ تاکید کرد: شما کرامت اسلامی و عربی را در رفتار خود نشان دادید؛ به عشق سیدالشهدا پای زائر را شستشو می‌دهید و بدن او را در خستگی شدید مالش می‌دهید و به او جای خواب می دهید.

آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد: راهپیمایی اربعین حقیقتاً یک حادثه‌ی بی‌نظیری است؛ نه فقط در دوران خودمان بلکه در تاریخ هم سراغ نداریم یک چنین اجتماع و حرکتی که هر سال گرم‌تر از سال قبل اتفاق بیفتد. این حرکت در گسترش معرفت به امام حسین نقش دارد. چشمهای مردم دنیا به این حرکت دوخته شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز احتیاج داریم که حسین‌بن‌علی را به دنیا بشناسانیم، بیان داشتند: منطق حسین (علیه‌السلام) منطق دفاع از حق، ایستادگی در برابر ظلم و طغیان در مقابل گمراهی و استکبار است.

آیت الله خامنه ای با بیان اینکه پیام امام حسین، پیام نجات دنیا است، خاطرنشان کرد: حرکت عظیم اربعین، دارد این پیام را منتشر میکند و روزبه‌روز این حرکت باید تقویت شود. اربعین جهانی شد و جهانی‌تر هم خواهد شد و این خون حسین‌بن‌علی است که بعد از ۱۴۰۰سال دارد میجوشد و روزبه‌روز زنده‌تر می‌شود.

رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه مراسم اربعین را باید هرچه میتوانیم پُربارتر و معنوی‌تر برگزار کنیم، تصریح کرد: اهل فکر و فرهنگ برای عظمت این مراسم برنامه‌ریزی کنند. هدف هر مسلمان باید امروز ایجاد تمدن نوین اسلامی باشد.

وی افزود: ملتهای اسلامی ظرفیت عظیمی دارند که اگر از آن استفاده شود، امت اسلامی به اوج خواهد رسید. ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه ملت بزرگ عراق میتواند کشور خود را به اوج عزت برساند، اظهار داشت: این ظرفیتها بایستی به منصه‌ عمل برسد. اگر ظرفیت کشورهای اسلامی مجتمع بشود، اگر ایران و عراق و دیگر کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا به هم برسند و این دستها در هم گره شود، آن وقت امت اسلامی نشان خواهد داد که عزت اسلامی یعنی چه و تمدن اسلامی را به جوامع دنیا نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: راه‌پیمایی اربعین میتواند یک وسیله برای تحقق این هدف باشد. پیوندهای مستحکم بین برادران مسلمان را بیشتر کنیم.

برچسب ها :
دیدگاه شما


9 − = هشت