یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ - August 25, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15819
یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۵:۱۹

 دیدار عبدالمهدی و همتای اردنی در گذرگاه طریبیل

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و عمر الرزاز همتای اردنی وی امروز در گذرگاه طریبیل در مرز دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و عمر الرزاز همتای اردنی وی امروز در گذرگاه طریبیل در مرز دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ در بیانیه دفتر عبدالمهدی آمده است: این دیدار برای اجرایی کردن توافقنامه همکاری و تبادل منافع بین دو کشور و نیز افتتاح منطقه صنعتی مشترک و اجرای توافق مشترک امضا شده در بغداد در دسامبر گذشته برگزار شد.

بر اساس گزارش الفرات،‌نخست وزیر عراق در ابتدای این دیدار از اردن برای ضبط و بازگرداندن آثار باستانی عراق به این کشور قدردانی کرد.

براساس این بیانیه، عبدالمهدی از آغاز مرحله جدید مبادله تجاری بین عراق و اردن در راستای تامین منافع دو کشور و روند تردد گسترده کامیون ها در گذرگاه طریبیل ابراز خرسندی کرد.

وی افزود: درآمد حمل و نقل و تجارت تاثیر مثبتی خواهد داشت و بازار کار در عراق و خصوصا استان الانبار و سایر شهرهای عراقی واقع در طول مسیر را رونق خواهد داد.

عبدالمهدی گفت: نتایج این روند به نفع برقراری امنیت و ثبات و شکوفایی اقتصادی خواهد بود.

این بیانیه درباره جزئیات توافق دوطرف آورده است: درباره اصول کلی حل و فصل مسائل باقیمانده و نیازهای مالی و برق رسانی اردن به عراق از طریق اتصال خطوط برق توافق شد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


نُه + 3 =