چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ - June 19, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15469
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۵:۲۷

در واکنش به اعتراض عراق به ترکیه؛ آنکارا بر ادامه عملیات‌هایش در شمال عراق تاکید کرد

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اعتراض بغداد در خصوص نقض مکرر حریم هوائی این کشور توسط آنکارا اعلام کرد: این عملیات‌ ها تا زمانی که گروه های تروریستی در عراق باشند، ادامه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اعتراض بغداد در خصوص نقض مکرر حریم هوائی این کشور توسط آنکارا اعلام کرد: این عملیات‌ ها تا زمانی که گروه های تروریستی در عراق باشند، ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه درباره عملیات ارتش این کشور در عراق اعلام کرد که این عملیات‌ ها تا زمانی که گروه های تروریستی در عراق باشند، ادامه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در پاسخ کتبی به سؤالی از این وزارتخانه درباره این عملیات ها و احضار سفیر ترکیه به وزارت خارجه عراق گفت: گروه تروریستی پ‌ک‌ک سال های مدیدی است که از خاک عراق برای حمله به ترکیه استفاده می کند. اقدامات و فعالیت های این گروه تروریستی در خاک عراق و سوریه به موضوع امنیت ملی ترکیه تبدیل شده است.

این در حالیست که «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز ساعاتی پیش از تداوم عملیات‌ های نظامی این کشور در «سنجار» عراق خبر داده بود.

وی با اشاره به پ ک ک گفت: عملیات ضد تروریستی ترکیه در سنجار مادامی که گروه‌های تروریستی در آنجا حضور داشته باشند؛ ادامه خواهد داشت.

این درحالی است که وزارت امور خارجه عراق روز جمعه از احضار «فاتح یلدیز» سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی نموده است.

در این بیانیه آمده است که وزارت خارجه عراق نقض حریم هوایی خود توسط جنگنده های ترکیه و هدف قرار دادن اهدافی در مناطق جبل سنجار و مخمور در شمال عراق را که به برجا ماندن تلفات مادی و بشری منجر گردیده است، محکوم می کند.

برچسب ها :
دیدگاه شما


3 + پنج =