دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸ - August 19, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 16241
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

خنثی شدن بزرگترین طرح تروریستی داعش در عراق

دستگاه‌های امنیتی عراق بزرگترین طرح تروریستی برای تشکیل هسته‌های جدید گروه داعش در این کشور را خنثی کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه دولتی الصباح عراق، ابو علی البصری رئیس هسته ویژه اطلاعاتی و مدیرکل اطلاعات وزارت کشور عراق گفت: این هسته ویژه توانست بزرگترین نقشه تروریستی برای تشکیل هسته های جدید گروه داعش را خنثی و شماری از عناصر فراری این گروه از سوریه را به قتل برساند.

البصری افزود به زودی جزئیات عملیات سری هسته ویژه اطلاعاتی عراق و اعتراف داعشی های بازداشت شده و نیز چگونگی فرار عناصر این گروه تروریستی و ابوبکر البغدادی از مناطقی در سوریه را در جریان این عملیات سری فاش خواهد کرد.

از سوی دیگر، البصری گفت: کشتن وحید امینه از مسئولان امنیتی به اصطلاح ولایت الجزیره داعش و مسئول به قتل رساندن دهها نفر از اهالی بی گناه شهرهای موصل و تلعفر بعد از پیگیری دقیق چند ماهه هسته ویژه اطلاعاتی عراق صورت گرفت. این پیگیری دقیق در چارچوب برنامه هسته ویژه اطلاعاتی عراق برای مقابله با اهداف عناصر داعشی نفوذ کرده از خاک سوریه به عراق انجام شد.

البصری گفت: این عملیات با نام “چنگال مرگ” و در چارچوب طرح مقابله با عناصر داعش انجام شد که به شیوه های مختلف برای سازماندهی دوباره صفوف خود و اجرای عملیات تروریستی به منظور برهم زدن امنیت استان نینوا وارد خاک عراق شده بودند.

وی تصریح کرد: این عملیات با پشتیبانی واحد اطلاعات لشکر ۱۵ عراق و عملیات الحشد الشعبی در نینوا اجرا شد و یکی از همراهان عبدالغفور عبدالله کرموش ملقب به “وحید امنیه” مجبور شد تا خودش را منفجر کند.

برچسب ها :
دیدگاه شما


8 − چهار =