دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ - January 21, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13298
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۱۱

توافق جدید ائتلاف «النصر» و جریان حکمت ملی عراق برای شرکت در انتخابات

ائتلاف النصر و جریان حکمت ملی دربیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که پس از ارزیابی‌های فنی به این نتیجه رسیده‌اند که به طور مستقل درانتخابات پارلمانی عراق شرکت کنند.

ائتلاف النصر و جریان حکمت ملی دربیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که پس از ارزیابی‌های فنی به این نتیجه رسیده‌اند که به طور مستقل درانتخابات پارلمانی عراق شرکت کنند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  ائتلاف «النصر» به ریاست «حیدر العبادی» و جریان حکمت ملی عراق به ریاست «سید عمار الحکیم» در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که براساس ارزیابی فنی، طرفین به این نتیجه رسیده‌اند که به صورت مستقل در انتخابات پارلمانی شرکت کنند.

ائتلاف النصر و جریان حکمت ملی عراق که پیش از این بر سر ارائه لیست مشترک در انتخابات پارلمانی عراق توافق کرده بودند، در بیانیه ای که از سوی «سید علی علاق» به نمایندگی از ائتلاف نصر و «شیخ حمید معله» به نمایندگی از جریان حکمت ملی اعلام شد، از جدایی از یکدیگر و ارائه لیست مستقل در انتخابات خبر دادند.

دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی در ایران با انتشار این بیانیه اعلام کرد: ائتلاف النصر و جریان حکمت ملی توافق کردند که در انتخابات پارلمان عراق که در تاریخ ۱۲ می ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، در دو لیست انتخاباتی شرکت کنند. این توافق با رضایت دوطرف و بر اساس مصالح مشترک هر دو طرف است و این تصمیم بنا بر ارزیابی فنی که طرفین به آن رسیدند اعلام می شود.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: ائتلاف النصر و جریان حکمت ملی بر ادامه همکاری دو طرف تاکید داشته و هر دو بر روابط مثبت با یکدیگر اصرار دارند. همچنین هر دو بر انجام تبلیغات انتخاباتی سالم و آماده‌سازی فضای مناسب برای ملت در راستای انتخاب نمایندگان خود در پارلمان و در شورای استانی با آزادی کامل و تلاش برای برگزاری موفق این حق قانونی ملت تاکید دارند.

جریان حکمت ملی و ائتلاف النصر در این بیانیه اعلام کردند که بعد از انتخابات و در راستای همپیمانی‌های گسترده‌تَر برای تشکیل دولت ملی که خواسته‌ها و آرزوهای ملت عزیز عراق را محقق می کند، همراه خواهند بود.

سید عمار حکیم در ابتدای امر سه شرط  را برای توافق با حیدر العبادی مطرح کرده بود. ملی گرایی ائتلاف؛ به این مفهوم که نیروهای ملی (سنی، شیعی و کُردی) را شامل شوند، ائتلاف بر اساس برنامه‌های هدفمند و ائتلاف مشارکتی در اتخاذ تصمیمات و مشخص کردن رویکردها و سیاست گذاری‌ها شروط مطرح شده از سوی جریان حکمت ملی برای ارائه لیست مشترک با ائتلاف نصر بود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


چهار × 8 =