جمعه ۹ خرداد ۹۹ - May 29, 2020

آخرین اخبار

کدخبر : 16753
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۵:۴۲

تاکید «برهم صالح» و «مسعود بارزانی» بر تداوم گفت‌وگوها میان بغداد و اربیل

«برهم صالح»، رئیس جمهور عراق که به اربیل سفر کرده است، با «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق که به اربیل سفر کرده است، با «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار بر تداوم گفت‌وگوها میان اربیل و بغداد به منظور دست یافتن به راهکاری برای حل و فصل مسائل مورد اختلاف میان دو طرف تاکید کردند.

دو طرف همچنین ضمن تبادل دیدگاه‌ها در قبال تازه‌ترین تحولات سیاسی در عراق و منطقه، در خصوص مناسبات اربیل-بغداد به ویژه مسائل مربوط به بودجه سال آینده کشور، وضعیت مناطق مورد مناقشه و تهدیدات تروریستی به رایزنی پرداختند.

برهم صالح و مسعود بارزانی در پایان ضمن تاکید بر تدوام گفت‌وگوها برای حل و فصل مشکلات و پایبندی به قانون اساسی، درمورد فرایند سباسی در اقلیم کردستان و لزوم یکپارچگی و همبستگی میان طیف‌های مختلف کردستان رایزنی کردند.

رئیس جمهور عراق پیشتر با «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کرده و طرفین بر وجود فرصتی مناسب برای حل و فصل ریشه‌ای اختلافات میان بغداد و اربیل بر مبنای اجرای همه بندهای قانون اساسی تاکید و عنوان کرده بودند که حل این اختلافات به سود همه مردم عراق خواهد بود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


− 5 = صفر