پنج شنبه ۲۱ آذر ۹۸ - December 12, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 16503
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۴:۴۱

برهم صالح: عراق علاقه‌مند به آرام‌سازی بحران‌ها از رهگذر مناسبات بین‌المللی است

رئیس جمهور عراق در دیدار با مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد بغداد علاقه‌مند به برقراری صلح، ثبات و آرام‌سازی بحران‌ها در منطقه و جهان از رهگذر مناسبات بین المللی است.

 «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق تاکید کرد بغداد علاقه‌مند به برقراری صلح، ثبات و آرام‌سازی بحران‌ها در منطقه و جهان از رهگذر مناسبات بین المللی است.

به گزارش میدل ایست نیوز، رئیس جمهور عراق با استقبال از «فدریکا موگرینی»، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا در کاخ السلام بغداد، بر لزوم همکاری مشترک برای دور کردن منطقه از آسیب جنگ‌ها تاکید و بر اهمیت هماهنگی و رایزنی با اتحادیه اروپا درخصوص مسائل و تحولات کنونی اشاره کرد.

برهم صالح همچنین در این دیدار به اهمیت استفاده از تجربیات اروپا در بازسازی شهرهای آزاد شده و حمایت از عراق در کمک به آوارگان، فراهم آوردن فضای امن و با ثبات برای آنان در کنار نقش آفرینی اتحادیه اروپا در پروژه‌های عمرانی، خدماتی و بشردوستانه تاکید کرد.

از سویی دیگر، موگرینی ضمن تمجید از پیشرفت صورت گرفته در عراق، بر حمایت اروپا از ثبات و سیاست متوازن این کشور در قبال مسائل بین المللی تاکید کرد و مجددا پایبندی اتحادیه اروپا در همکاری با عراق برای جامه عمل پوشاندن به اهداف کنفرانس بازسازی کویت به منظور تامین آینده‌ای بهتر برای ملت عراق را اعلام کرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


1 + = شش