دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ - January 21, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13352
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۷:۳۴

اهداف سفر وزیر کشور سوریه به عراق

وزیر کشور سوریه در راس یک هیأت عالی‌رتبه به عراق سفر کرد تا با مقامات این کشور درباره همکاری‌های امنیتی مشترک رایزنی کند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در سایه تدارک برای ازسرگیری مبادلات تجاری از طریق گذرگاه مرزی «البوکمال»_ القائم، و به منظور تقویت همکاری‌های امنیتی مرزی میان دو کشور عراق و سوریه، سرتیپ «محمد الشعار» وزیر کشور سوریه وارد عراق شد. این سفر دو روزه است و وی قرار است با شماری از مقامات مسئول عراقی دیدار و گفت‌وگو کند.

به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، وزیر کشور سوریه در راس یک هیأت بلندپایه، شب گذشته (سه‌شنبه شب) وارد عراق شد و با استقبال «قاسم الاعرجی» همتای عراقی‌اش مواجه شد.

منابع خبری به نقل از یک مقام مسئول در وزارت کشور عراق اعلام کردند: الشعار در راس یک هیأت بلندپایه از جمله شماری از افسران امنیتی و مقامات دولتی وارد بغداد شد و با قاسم الاعرجی گفت‌وگو کرد.

سفر وزیر کشور سوریه به عراق پس از آن صورت گرفت که ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن موفق شدند عناصر داعش را از شهر مرزی البوکمال فراری دهند.

بر اساس این گزارش، الشعار با شماری از مقامات مسئول عراقی از جمله «حیدر العبادی» برای بررسی چندین پرونده رایزنی خواهد کرد. مهمترین هدف از این سفر، بررسی پرونده مرزها به طور خاص و پرونده تبادل افراد بازداشت شده است. دو طرف همچنین امکان همکاری‌های مشترک میان دو طرف در اجرای عملیات همزمان در نوار مرزی مشترک را بررسی خواهند کرد.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که عراق با ایران دیگر همسایه و هم‌مرز خود نیز بر تقویت همکاری‌های امنیتی مرزی میان دو کشور تاکید کرده است.

فرماندهی نیروهای مرزی عراق طی بیانیه‌ای از نشست با فرماندهی نیروهای مرزی ایران و بررسی مسئله تقویت همکاری‌ها برای حفاظت از مرزهای مشترک خبر داد و اعلام کرد که این نشست در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده میان تهران و بغداد برگزار شد و دو طرف بر افزایش میزان همکاری‌های مشترک برای تامین امنیت مرزها توافق کردند.

این دیدارها در پی نشست چهارجانبه ایرانی- عراقی- سوری و روسی صورت می‌گیرد که دو روز پیش در بغداد برگزار شد و هدف از آن تقویت همکاری‌های امنیتی مشترک بود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


+ هشت = 9