سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹ - July 7, 2020

آخرین اخبار

کدخبر : 16714
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۴:۴۱

امضای یادداشت تفاهم بخشودگی ۷۵%بدهی‌های عراق میان وزارت خارجه این کشور و اتحادیه عرب

وزارت امور خارجه عراق یادداشت تفاهمی را با دبیرکل اتحادیه عرب امضا کرد که بر اساس آن 75% بدهی های عراق در قالب صندوق های حمایتی کشورهای عربی بخشوده می شود.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق یادداشت تفاهمی را با دبیرکل اتحادیه عرب امضا کرد که بر اساس آن ۷۵% بدهی های عراق در قالب صندوق های حمایتی کشورهای عربی بخشوده می شود و مابقی زمانبندی شده ودر قالب مشارکت این کشور در تامین بودجه دبیرخانه اتحادیه عرب پرداخت خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است، موضوع بخشودگی ۷۵% بدهی های عراق در نتیجه تلاش های دیپلماتیک وزارت خارجه و نمایندگی عراق در اتحادیه عرب و به عنوان یکی از بندهای دستورکار نشست سران کشورهای عربی در تونس بر می گردد که رهبران کشورهای عربی بدان رای دادند.

در پایان این بیانیه آمده است که این یادداشت تفاهم یکی از بندهای رایزنی های «محمدعلی الحیکم»، وزیر امور خارجه عراق و«احمد ابوالغیط»، دبیرکل اتحادیه عرب در سفر اخیر وی به بغداد بوده که منجر به امضای این یادداشت تفاهم و اجرایی شدن آن شده است.

این یادداشت تفاهم از سوی «احمد نایف رشید الدلیمی»، سفیر عراق در قاهره و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب و «عبدالله سرور الجرمان»، رئیس بخش امور اداری و مالی دبیرخانه اتحادیه عرب امضا شد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


− 3 = چهار