یکشنبه ۳۰ خرداد ۰۰ - June 20, 2021

آخرین اخبار

کدخبر : 16657
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۴:۱۳

المالکی: اگر دست داشتن اسرائیل در انفجارهای اخیر ثابت شود، با کمک ایران به جنگ اسرائیل می رویم

«نوری المالکی» تأکید کرد که اگر دست داشتن اسرائیل در این انفجارها ثابت شود عراق به میدان جنگی تبدیل می شود که ایران در آن شرکت خواهد کرد.

«نوری المالکی» تأکید کرد که اگر دست داشتن اسرائیل در این انفجارها ثابت شود عراق به میدان جنگی تبدیل می شود که ایران در آن شرکت خواهد کرد.

«نوری المالکی»، دبیر کل حزب الدعوه، گفت که احتمال اینکه اسرائیل انبار مهمات حشد شعبی را بمباران کرده باشد بسیار زیاد است و اگر این احتمال به یقین تبدیل شود، عراق نیز ساکت نخواهد نشست.

او تأکید کرد که اگر دست داشتن اسرائیل در این حملات اثبات شود عراق به میدان جنگی تبدیل خواهد شد که بیش از یک کشور از جمله ایران در آن شرکت خواهند کرد.

المالکی افزود که ایران به حملات اسرائیل به مقرهای حشد واکنش نشان خواهد داد چون این حملات تلاش برای تضعیف حشد و ارتش عراق و مقدمه حمله به خود ایران است.

وی گفت: «آمار دقیقی از انبارها و پادگانهای منفجر شده در دست نیست اما شواهد نشان می دهد بیش از ۱۲ پایگاه باشد».

سخنان مالکی در حالیست که روزنامه نیویورک تایمز به نقل از شماری از مسئولان امریکایی گزارش داد که جنگنده های اسرائیلی انبارهای مهمات حشد شعبی در عراق را مورد حمله قرار داده است. این گزارش می افزاید ایران از این پایگاه ها برای انبار مهمات و سپس انتقال به سوریه استفاده می کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیزحمله هوایی توسط نیروی هوایی اسرائیل به انبار مهمات حشد شعبی را تکذیب نکرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


نُه × 7 =