دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ - January 21, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13257
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۳۰

العبادی: اربیل با تحویل همه نفت کردستان به بغداد موافقت کرده است

نخست وزیر عراق در اجلاس داووس گفت که مقامات منطقه کردستان عراق، با تحویل نفت تولید شده در این منطقه به دولت مرکزی موافقت کرده‌اند.

نخست وزیر عراق در اجلاس داووس گفت که مقامات منطقه کردستان عراق، با تحویل نفت تولید شده در این منطقه به دولت مرکزی موافقت کرده‌اند.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه العربیه به نقل از نخست وزیر عراق در داووس اعلام کرد که اربیل با تحویل همه تولید نفت منطقه کردستان به بغداد موافقت کرده است.

«حیدرالعبادی» که امروز (پنجشنبه) در «مجمع جهانی اقتصاد» داووس سخنرانی می‌کرد، گفت که همچنان اربیل و بغداد برای نشستن دور میز مذاکره و حل اختلافات مربوط به بودجه و نفت فرصت دارند.

وی در مورد بازسازی عراق و مناطق جنگ زده نیز گفت که این امر به ۵۵ تا ۱۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد و تنها راه تأمین این مبلغ، جذب سرمایه‌های خارجی است.

نخست وزیر عراق تصریح کرد که بغداد برای اینکه قیمت نفت کنترل شود، ملزم به توافق اوپک است و نوسان قیمت نفت مانع از بازسازی اقتصاد عراق می‌شود.

العبادی به برجام نیز اشاره کرد و گفت که بسیار مهم است که این توافق دست نخورده باقی بماند.

نخست وزیر عراق همچنین اظهار داشت که هرگونه تغییر در روابط ایران و آمریکا به زیان عراق است.

وی در داووس تصریح کرد که باید از “فضای قطب بندی” در منطقه خارج شد تا عدم سوء استفاده گروه‌های تروریستی از این وضعیت تضمین شود.

برچسب ها :
دیدگاه شما


1 × چهار =