چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ - June 19, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15613
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۵:۲۷

ائتلاف محور عراق نامزدهای جایگزین وزیر آموزش و پرورش را معرفی می کند

«محمد کریم»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح اعلام کرد که ائتلاف محور پس از استعفای «َشیماء الحیالی»، وزیر آموزش و پرورش، اسامی چندین نامزد را برای تصدی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرده است.

«محمد کریم»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح امروز یکشنبه اعلام کرد که ائتلاف محور پس از استعفای «َشیماء الحیالی»، وزیر آموزش و پرورش، اسامی چندین نامزد را برای جایگزینی وی مطرح کرده است.

به گزارش میدل ایست نیوز محمد کریم در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه، با بیان اینکه ائتلاف محور شخصیت های حرفه ای و جدیدی را برای جانشینی وزیر آموزش و پرورش معرفی کرده، گفت: هدف ائتلاف از معرفی چندین نامزد، حصول توافق بر سر شخصیتی واحد و مشخص بوده است.

وی افزود: برکناری وزیر از زمان ارائه استعفانامه وی به نخست وزیر، قطعی است اما تاخیر در اعلام رسمی آن، نیازمند برخی از اقدامات و ساز و کار های اداری است.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه گفت: پارلمان عراق نمی تواند وزیر آموزش و پرورش را استیضاح کند چرا که وی هنوز مراسم تحلیف را به جا نیاورده است.

پیشتر «میثاق الحامدی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف فتح اعلام کرده بود که در خصوص جلسه رای گیری وزیر آموزش و پرورش در پارلمان به دادگاه فدرال این کشور اعتراض خواهد شد چرا که شمار نمایندگانی که به وی رای اعتماد داده بودند، به تعداد کافی نبوده است.

برچسب ها :
دیدگاه شما


دو × = 18