چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ - July 17, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15847
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۵:۱۷

ائتلاف اصلاح و بناء برای پایان دادن به حضور نظامیان امریکایی در عراق به توافق رسیدند

دو ائتلاف "اصلاح و سازندگی" و "بناء" بر سر تشکیل دو کمیته برای حل اختلافات دوجانبه و نیز پایان دادن به حضور نظامیان امریکایی در عراق، به توافق رسیدند.

دو ائتلاف “اصلاح و سازندگی” و “بناء” امروز سه شنبه بر سر تشکیل دو کمیته برای حل اختلافات دوجانبه و نیز پایان دادن به حضور نظامیان امریکایی در عراق، به توافق رسیدند.

به گزارش میدل ایست نیوز، طی نشستی که در بغداد به ریاست«هادی العامری»، رهبر ائتلاف الفتح و «نصار الربیعی»، رئیس هیئت سائرون برگزار شده بود، العامری خواستار تشکیل کمیته‌ای مشترک برای حل و فضل اختلافات میان دو ائتلاف اصلاح و سازندگی و ائتلاف بناء شد. وی همچنین نسبت به شکست سیاسی احتمالی در عراق هشدار داد.

العامری در این دیدار، پیشنهادی را مطرح ساخت که مورد استقبال سائرون واقع شد. بر اساس این پیشنهاد دو کمیته برای حل و فصل اختلافات تشکیل می شود، همچنین از طریق قانون گذاری به حضور نظامیان امریکایی در عراق پایان داده می شود.

الربیعی با ابراز حمایت از پیشنهاد العامری، تاکید کرد:«سائرون برای هماهنگی مواضع و حل اختلافات کنونی، از همکاری مشترک با الفتح و ائتلاف بناء حمایت می کند و نیز تشکیل کمیته‌ای برای حل اختلاف میان دو ائتلاف، مورد تایید و حمایت ائتلاف سائرون است.»

برچسب ها :
دیدگاه شما


− 2 = دو