دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ - January 21, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 13317
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۶:۵۲

آقای ترامپ ۷ تریلیون دلار کجا رفت؟

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا اعلام کرد که ۷ تریلیون دلار برای جنگ ها و عملیات نظامی در خاورمیانه بر اساس ارزیابی های ماه دسامبر گذشته پرداخت شده است. رئیس جمهوری امریکا روشن نکرد که شرکت های امریکایی چقدر از قراردادهای فروش سلاح به کشورهای خاورمیانه پول به جیب زده اند و کسی هم نیست از او بپرسد که نتایج این پرداخت ها چه بوده است. کشورهای خاورمیانه بعد از پرداخت این هزینه نظامی هنگفت در چه حال و روزی هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا نمی گوید که امریکا برای این کشورها چقدر پول صرف صنعت و بهداشت و مبارزه با بیماری ها و خدمات و امکانات کرده است، البته نمی گوید برای این که همه این پول هایی که پرداخت شده صرف ویرانی شهرها و استفاده از موشک ها و آزمایش سلاح های جدید شده، او از خودش نمی پرسد هر فرد در این کشورها از این تریلیون ها دلار چه نسیبی برده است.

این پول ها عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و یمن را ویران کردند و میلیون فقیر را به کشورهای جهان فراری دادند و میلیون ها کودک را از میهن هایشان محروم کردند و بدون خانه یا آموزش یا زندگی مناسب پناهنده در همه کشورهای دنیا کردند.

این پول ها برای ساخت زندگی جدید برای ساکنان این منطقه از جهان کفایت می کرد. این پول ها برای ساخت هزاران کارخانه و ایجاد میلیون ها شغل برای بی کارهای ملت های این منطقه کفایت می کرد. این پول همچنین می توانست صرف ساخت میلیون ها مسکن و میلیون ها زمین کشاورزی و میلیون ها مدرسه و دانشگاه و بیمارستان شود.

چرا امریکا این پول ها را برای عملیات نظامی ای کرد که از پی آن ده ها دروازه تروریسم گشوده شد که همه چیز را در این کشورها ویران کرد و این کشورها را ده ها سال به عقب برد و آینده آنها را تاریک کرد.

رئیس جمهوری امریکا باید از خودش بپرسد تصویر خاورمیانه ای که این جنگ ها با این پول ها نابود کردند چه شد. چه می شد اگر این پول ها صرف ایجاد زندگی جدید و واقعیتی جدیدی برای ملیت های این منطقه از جهان می شد تا پیشرفت کنند و دانشمند تربیت کنند و متمدن شوند.

چه می شد اگر این پول ها به فقرای این ملت ها می رسید، و به جیب بازرگانان اسلحه و تاجران جنگ طلب و حکومت های سرکوبگر و مستبد که خود امریکا آنها را ساخت و موظفشان کرد تا رهبری این ملت ها را به سمت جنگ های داخلی و کشتار و ویرانی بر عهده بگیرند، سرازیر نمی شد.

آیا رئیس جمهور ترامپ امریکا را برای ویران کردن خاورمیانه یا حکام امریکا را برای پرداخت این پول ها محکوم می کند که این پول ها را صرف عملیات جنگی شکست خورده کردند. یا این که آنها را تجارت پیشگانی امریکایی می داند که برای دستاوردها و پول ها و سودهای بیشتر جهان را ویران کردند؟

منبع: الاهرام 

برچسب ها :
دیدگاه شما


هشت × = 56