چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ - June 19, 2019

آخرین اخبار

پر بیننده ها

کدخبر : 15493
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۵:۲۲

آبستراکسیون ائتلاف اصلاح و سازندگی مجلس را از اکثریت انداخت؛ تنها سه وزیر رای آوردند

پارلمان عراق در جلسه امروز خود تکلیف سه وزارتخانه از مجموع هشت وزارتخانه باقی مانده کابینه را مشخص کرد و پنج نامزد باقی مانده در جلسه ای که به روز پنج شنبه این هفته موکول شد، بررسی خواهند شد.

پارلمان عراق در جلسه خود تکلیف سه وزارتخانه از مجموع هشت وزارتخانه باقی مانده از کابینه «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور را مشخص کرد.

به گزارش میدل ایست نیوز، در جلسه سه شنبه «قصی السهیل» به وزارت آموزش عالی، «عبدالامیر الحمدانی» به وزارت فرهنگ، «نوری ناطق حمید» به وزارت برنامه ریزی انتخاب شدند.

همچنین نمایندگان پارلمان عراق به «صبا الطائی» نامزد آموزش و پرورش، «هنا عمانوئیل» نامزد وزارت مهاجرت رای اعتماد ندادند و سه وزارتخانه دفاع، کشور و دادگستری به دلیل اختلاف بر سر نامزدهای معرفی شده، مورد رای گیری قرار نگرفت.

بنا به گزارش ها هنگامی که نوبت به رای گیری برای رای اعتماد به وزیر کشور رسید ائتلاف اصلاح و سازندگی مجلس را ترک کرد و به این ترتیب مجلس از اکثریت افتاد.

بدین ترتیب همچنان ۵ وزارتخانه کابینه عراق؛ وزارت کشور، دفاع، دادگستری، آموزش و پرورش و مهاجرت بدون وزیر باقی ماندند. پارلمان اعلام کرده است که رای گیری برای وزرای باقی مانده را برای روز پنج شنبه برگزار خواهد کرد.

برچسب ها :
دیدگاه شما


5 + نُه =